Nowość w ofercie MediSky International – prywatne ubezpieczenia zdrowotne na wypadek nowotworów

INFORMACJE PRASOWE | 2017

Aby się ubezpieczyć nie jest wymagane przedstawienie historii zachorowań na nowotwory w rodzinie - to wyjątek na polskim rynku.

Warszawa, 28 września 2017 r. – wczoraj w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja ubezpieczeń onkologicznych oferowanych przez MediSky International – regionalnego lidera rynku międzynarodowych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, we współpracy z firmą ubezpieczeniową LAMP Group.

Aby się ubezpieczyć nie jest wymagane przedstawienie historii zachorowań na nowotwory w rodzinie - to wyjątek na polskim rynku.

Warszawa, 28 września 2017 r. – wczoraj w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja ubezpieczeń onkologicznych oferowanych przez MediSky International – regionalnego lidera rynku międzynarodowych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, we współpracy z firmą ubezpieczeniową LAMP Group.

„Tsunami onkologiczne” – tak o sytuacji w Polsce mówili eksperci medyczni podczas spotkania z parlamentarzystami. W ciągu ostatnich 15 lat liczba Polaków, u których zdiagnozowano nowotwór złośliwy wzrosła aż o 42%. Jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Onkologicznej Alivia 1 od lat zajmującej się edukacją na temat nowotworów, wspieraniem polskiej onkologii oraz osób chorych na raka, leczenie polskich pacjentów onkologicznych i dostęp Polaków do nowoczesnych terapii rażąco odbiega od standardów współczesnej medycyny. Dane są zatrważające. Na 19 typów nowotworów odbierających życie największej liczbie Polaków, tylko w jednym przypadku - raka jajnika - pacjenci mogą mieć pewność, że są leczeni zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. 70% leków antynowotworowych wskazanych w międzynarodowych standardach leczenia jest niedostępnych dla polskiego pacjenta lub ma on do nich dostęp w ograniczonym zakresie. Co więcej, ponad połowa nowoczesnych leków onkologicznych, będących w użyciu w krajach Europy, w Polsce nie jest w ogóle refundowana.

- W Polsce udaje się, że nie ma problemu rosnącej fali nowotworów – mówi Wojciech Wiśniewski, rzecznik Fundacji Alivia. - Dlatego efektywność systemu opieki onkologicznej w naszym kraju poprawia się cztery razy wolniej niż w Czechach. Mamy za mało lekarzy specjalistów, brakuje też standardów postępowania terapeutycznego. Pacjent onkologiczny, który chciałby wiedzieć, co mu się należy w ramach leczenia onkologicznego, nigdzie nie otrzyma takich informacji – tłumaczy Wojciech Wiśniewski. - Wydatki publiczne na leki w Polsce należą do najniższych w Europie. Natomiast najnowsze terapie antynowotworowe, tak zwane celowane, są tak drogie, że z własnych środków pacjent nie mógłby pokryć ich kosztu.

- Sytuacja polskiego pacjenta ze zdiagnozowanym nowotworem jest nie do pozazdroszczenia – mówi Anna Jęczmyk z MediSky International. – Dobrze więc zawczasu się przygotować . Rozwiązaniem może być wykupienie prywatnego ubezpieczenia onkologicznego. Wspólnie z naszymi partnerami z LAMP Insurance oraz z New European Surgical Academy (NESA) – wiodącą interdyscyplinarną organizacją, zrzeszającą chirurgów różnych specjalności, w tym w dziedzinie onkologii, stworzyliśmy dwa specjalistyczne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych, obejmujące ochronę i leczenie w przypadku choroby nowotworowej. Co więcej, terapię można przeprowadzić w dowolnym szpitalu w kraju lub w Europie. Polacy nie są więc już zdani tylko na rodzimą służbę zdrowia.

Programy ubezpieczeń onkologicznych odpowiadające na różne potrzeby

Klienci MediSky International w Polsce mają do wyboru dwa pakiety ubezpieczeń onkologicznych, w zależności od swoich potrzeb – Medihope i NESA Card.

Program MEDIHOPE daje możliwość jednorazowej wypłaty świadczenia pieniężnego w wysokości
30 000 – 50 000 euro, co jest równoznaczne z zawieszeniem programu ubezpieczeniowego, lub wykorzystania środków w wysokości 45 000 – 75 000 euro na leczenie nowotworu. Obejmuje on drugą opinię przygotowaną przez zespół lekarzy z NESA, opracowanie planu kuracji oraz wskazanie placówki i terminu dla jej przeprowadzenia. Ponadto ze środków tych można pokryć zależnie od potrzeb: hospitalizację, zabiegi chirurgiczne i związaną z nimi opiekę medyczną, rekonstrukcję z wykorzystaniem technik chirurgii plastycznej, radioterapię, chemioterapię oraz badania genetyczne umożliwiające terapię celowaną, która w innych okolicznościach jest niezwykle kosztowna.

Program NESACARD – wpłacając jedynie 33 euro rocznie, w przypadku diagnozy nowotworu klient otrzymuje jednorazową wypłatę w wysokości 2 000 euro oraz wsparcie organizacji NESA obejmujące drugą opinię lekarską, opracowanie planu odpowiedniej kuracji, nadzór nad nią, a także wskazanie optymalnej placówki na terenie Europy do przeprowadzenia leczenia.

- NESACARD jest unikalnym planem ubezpieczeniowym, który pozwala osobom ze zdiagnozowanym nowotworem na dostęp do wiedzy i doświadczenia specjalistów z NESA. Wierzymy, że każdy pacjent powinien mieć możliwość leczenia najnowocześniejszymi metodami takimi jak terapia komórkami macierzystymi czy celowana chemioterapia – wyjaśnia prof. dr Michael Stark, prezes NESA.

Program NESACARD został przygotowany we współpracy z New European Surgical Academy (NESA), międzynarodową organizacją medyczną, zrzeszającą wiodące autorytety w zakresie chirurgii, w tym chirurgii onkologicznej z 54 krajów. Członkiem NESA jest m.in. profesor Wojciech Witkiewicz, specjalista chirurg, angiochirurg, transplantolog, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, organizator i ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej, Transplantacyjnej, Onkologicznej i Chemioterapii.

Przykładowa wysokość rocznej składki oraz świadczeń w ramach programu MEDIHOPE (kwoty podane w euro)

Oferta MediSky International jest dostępna w Polsce za pośrednictwem brokerów ubezpieczeniowych lub poprzez stronę internetową www.medisky.pl.

1 Raport „Dostęp pacjentów onkologicznych do terapii lekowych w Polsce na tle aktualnej wiedzy medycznej” powstał w marcu 2017 r. na zlecenie Fundacji Onkologicznej Alivia. Opracowanie zostało sfinansowane z grantu przekazanego przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Patronami projektu są liczne organizacje wspierające pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Podobne

23 May

Ubezpieczeni mogą korzystać z usług najlepszych lekarzy specjalistów w dowolnych placówkach w Polsce i w Europie, nie czekając w kolejkach. Warszawa, 23 maja 2017 r. - W Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja...

INFORMACJE PRASOWE | 2017

29 Jun

Nareszcie lato – czas słońca, przygody i upragnionych wakacyjnych wyjazdów. Również tych zagranicznych. Co jednak, gdy podczas urlopu w tropikach niespodziewanie złamiemy nogę, dopadnie nas choroba lub ugryzie jadowity wąż? By uniknąć...

INFORMACJE PRASOWE | 2017

27 Sep

Abonament medyczny i prywatne ubezpieczenie zdrowotne to dwa zupełnie różne, a jednak często mylone produkty. W rzeczywistości każdy z nich odpowiada na inne potrzeby. Warto wiedzieć czym się różnią i jakie są między nimi...

INFORMACJE PRASOWE | 2017

31 Jul

Jedziesz na wakacje za granicę z kartą EKUZ w kieszeni i przekonaniem, że zabezpieczy cię ona na wypadek nieszczęśliwego wypadku? Niestety, jesteś w błędzie. To nie przypadek, że Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej zachęca...

INFORMACJE PRASOWE | 2017

23 Mar

Cokolwiek dasz kobiecie, dostaniesz w zamian coś znacznie wspanialszego – dasz jej cztery ściany, dostaniesz dom, dasz jej żywność – dostaniesz posiłek, dasz jej uśmiech – dostaniesz serce (…) Kobieta multiplikuje i udoskonala to co otrzyma...

INFORMACJE PRASOWE | 2018

12 Apr

Mówi się, że nie ma recepty na wieczną młodość, zdrowie i urodę. Istnieją jednak sposoby, by cieszyć się dobrą formą naprawdę długo. W dodatku dają gwarancję skuteczności. Długowieczność była od zawsze marzeniem ludzkości. Stąd...

INFORMACJE PRASOWE | 2018

16 May

Firma MediSky International, oferująca prywatne, międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie długofalowej strategii firmy oraz realizację...

INFORMACJE PRASOWE | 2018

Wkrótce dostępne