Jak zadbać o swoich pracowników na wakacjach?

BROKERZY I AGENCI | 2018

Wielkimi krokami zbliża się lato. Już wkrótce rozpoczną się ucieczki z biur. Letnie wakacje są doskonałą okazją dla pracowników aby wypocząć i naładować akumulatory przed jesienną szarugą. Tym samym polepszy się ich stan psychiczny, co przełoży się na większą wydajność w firmie. Odpowiedzialny pracodawca powinien upewnić się, że okres wakacyjny będzie dla jego pracowników bezpieczny.

Według badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Polską Organizację Turystyczną aż 81% respondentów wybiera samochód, jako środek transportu na wakacje. Letni czas, relaks i odprężenie sprzyjają jednak brawurze za kierownicą, stąd częste wypadki. Policyjne statystyki nie napawają optymizmem – w roku 2016 aż 8530 osób odniosło obrażenia w wypadkach na polskich drogach.

Ponadto, według badania HRS z roku 2017, aż 55% Polaków zdecydowało się spędzić wakacje za granicą – wyjeżdżali głównie do krajów europejskich. Najczęstsze z obrażeń na wakacjach to obok wypadków samochodowych wypadki sportowe, pływackie i zatrucia pokarmowe. Odpowiednie zabezpieczenie pracowników podczas urlopu może być dla firmy kluczowe.

Wbrew powszechnym przekonaniom, ubezpieczenie podróżne zapewnia ubezpieczenie w obcym kraju tylko w przypadku krótkoterminowego ratownictwa medycznego. Dalsze zabiegi, hospitalizacja, transport z powrotem do kraju – to ogromne koszty, które należy pokryć z własnej kieszeni. Dobrym posunięciem wydaje się więc wykupienie dla pracowników międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego, szczególnie takiego, które pokrywa koszty leczenia obrażeń powstałych podczas uprawiania sportów np. jazdy konnej, pływania na desce czy jazdy na rowerze, nadal oferowane przez niewiele firm na polskim rynku.

Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne daje pewność, że pracownicy firmy otrzymają wysokiej jakości opiekę zdrowotną za granicą, w przypadku wypadku lub choroby. Ponadto daje im możliwość możliwość hospitalizacji, badań kontrolnych i leczenia nie tylko w sytuacjach nagłych, podczas wakacyjnych wyjazdów ale przez cały rok. Daje im więc poczucie bycia docenionym pracownikiem oraz spokój umysłu. Rodzi lojalność wobec pracodawcy, a tej nie można kupić za żadne pieniądze.

Podobne

31 Lip

Często zjawiają się u nas osoby, które doświadczyły niemiłych niespodzianek podczas leczenia za granicą. Wyjechały bowiem zaopatrzone jedynie w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a gdy los spłatał im figla i były zmuszone skorzystać z usług służby zdrowia okazywało się, że EKUZ nie pokrywa całości kosztów leczenia. Musiały więc słono płacić za nie z własnej kieszeni.

BROKERZY I AGENCI | 2017

31 Lip

Tendencja wzrostowa sektora prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest faktem. Jak informuje Polska Izba Ubezpieczeń, w roku 2016 o 30% zwiększyła się liczba osób, które wykupiły dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne w stosunku do roku 2015.

BROKERZY I AGENCI | 2017

22 Wrz

Prywatna opieka medyczna przybiera obecnie różne formy – dostępna jest między innymi pod postacią abonamentu lub prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Warto przyjrzeć się bliżej obu tym rozwiązaniom, w szczególności ich różnicom i podobieństwom, mając na uwadze różnorodność potrzeb, na które odpowiadają. Specjalnie dla MediSky dr Katarzyna Malinowska, ekspert ds. ubezpieczeń analizuje różnice między abonamentem a ubezpieczeniem zdrowotnym.

BROKERZY I AGENCI | 2017

29 Lis

Nie mam marzeń tylko cele – to współczesna mantra ludzi sukcesu. Traktujemy kolejne dziedziny życia zadaniowo poprzez odhaczanie poszczególnych pozycji na „to do list” swojej kariery, planujemy ślub, moment założenia rodziny, do jakich szkół...

BROKERZY I AGENCI | 2017

14 Lis

O przyszłości rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, perspektywach i trendach w branży z perspektywy brokera. Jak ocenia Pan przyszłość i potencjał międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce? Przyszłość ubezpieczeń...

BROKERZY I AGENCI | 2017

29 Mar

Rozmowa z Iwoną Szybką, założycielką Business Consulting.

BROKERZY I AGENCI | 2018

Wkrótce dostępne