DRUGA OPINIA LEKARSKA - DRUGA SZANSA NA ŻYCIE NESA Card - solidne wsparcie w przypadku diagnozy nowotworu

BROKERZY I AGENCI | 2018

Rozmowa z Iwoną Szybką, założycielką Business Consulting.

1. Dlaczego zainteresowała się Pani NESA Card?

Iwona Szybka: Z trzech powodów: czas, pieniądze i wiedza. Oszczędność czasu w razie ewentualnego zachorowania w dotarciu do informacji jest dla mnie bardzo ważna. Wiele osób po otrzymaniu diagnozy rzuca się w wir wyszukiwania – co to za choroba, jakie są metody jej leczenia, kto może mi pomóc, gdzie znajdę specjalistów, ile się czeka na wizytę u specjalisty, jakie są rokowania? Posiadanie NESA Card zaoszczędza tego ogromnego psychicznego obciążenia – daje możliwość natychmiastowej konsultacji u światowej klasy specjalistów, dostęp do badań i informacji o najnowszych metodach leczenia, a także do wstępnej diagnozy i leczenia do kwoty 2000 euro. Najważniejsze jest jednak, że jeśli przydarzyłaby się choroba, wiem, od czego zacząć.

2. Co przekonało Panią do tego akurat produktu?

I. Sz.: Nie znalazłam na polskim rynku analogicznej oferty w lepszej cenie. 33 euro rocznej składki to naprawdę niewiele, a dodatkowo, płacąc działam dla dobra innych, ponieważ część mojej składki wspiera działania NESA Academy* – organizacji medycznej powołanej by nieść pomoc chorym na raka. Lubię angażować się społecznie, więc takie rozwiązanie mi się podoba.

3. Co da Pani posiadanie NESA Card?

I. Sz.: Da mi spokój. Zwykle ktoś kto słyszy od lekarzy, że ma nowotwór, rozpoczyna przyspieszoną edukację na ten temat we własnym zakresie co do szczegółów choroby, możliwości leczenia w Polsce i na świecie, szukając przez kilka tygodni, dzień po dniu informacji w internecie. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji – a co z pracą, rodziną, codzienną aktywnością? NESA Card daje natychmiastowy dostęp do najlepszych specjalistów – lekarzy onkologów z NESA Academy. Świadomość, że w razie zachorowania ten zespól światowej klasy specjalistów oceni postawioną diagnozę, zaproponuje leczenie i pomoże je zorganizować daje ogromne wsparcie i spokój.

4. Jak ocenia Pani potencjał NESA Card na rynku prywatnych ubezpieczeń medycznych?

I. Sz.: Myślę, że to bardzo pożądany produkt i będzie zyskiwał na popularności. Rzadko który produkt oferuje tak wiele za naprawdę symboliczną kwotę. Planuję zakupić NESA Card, zachęcam do tego również moich znajomych, a także wszystkich, którzy to czytają.

*NESA (New European Surgical Academy), czyli Nowa Europejska Akademia Chirurgiczna, to międzynarodowa sieć chirurgiczna, zrzeszająca europejskich i międzynarodowych specjalistów z dziedziny onkologii i chirurgii onkologicznej.

Na zdjęciu: Iwona Szybka, założycielka Business Consulting (search & selection), butikowej firmy doradztwa personalnego obecnej na polskim rynku od 1999 r., pełniąca funkcję Dyrektor Zarządzającej/ Senior Executive Search Consultant/ Coach’a. Specjalizacją firmy są usługi executive search średniej i wyższej kadry managerskiej oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Podobne

31 Lip

Często zjawiają się u nas osoby, które doświadczyły niemiłych niespodzianek podczas leczenia za granicą. Wyjechały bowiem zaopatrzone jedynie w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a gdy los spłatał im figla i były zmuszone skorzystać z usług służby zdrowia okazywało się, że EKUZ nie pokrywa całości kosztów leczenia. Musiały więc słono płacić za nie z własnej kieszeni.

BROKERZY I AGENCI | 2017

31 Lip

Tendencja wzrostowa sektora prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest faktem. Jak informuje Polska Izba Ubezpieczeń, w roku 2016 o 30% zwiększyła się liczba osób, które wykupiły dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne w stosunku do roku 2015.

BROKERZY I AGENCI | 2017

22 Wrz

Prywatna opieka medyczna przybiera obecnie różne formy – dostępna jest między innymi pod postacią abonamentu lub prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Warto przyjrzeć się bliżej obu tym rozwiązaniom, w szczególności ich różnicom i podobieństwom, mając na uwadze różnorodność potrzeb, na które odpowiadają. Specjalnie dla MediSky dr Katarzyna Malinowska, ekspert ds. ubezpieczeń analizuje różnice między abonamentem a ubezpieczeniem zdrowotnym.

BROKERZY I AGENCI | 2017

29 Lis

Nie mam marzeń tylko cele – to współczesna mantra ludzi sukcesu. Traktujemy kolejne dziedziny życia zadaniowo poprzez odhaczanie poszczególnych pozycji na „to do list” swojej kariery, planujemy ślub, moment założenia rodziny, do jakich szkół...

BROKERZY I AGENCI | 2017

14 Lis

O przyszłości rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, perspektywach i trendach w branży z perspektywy brokera. Jak ocenia Pan przyszłość i potencjał międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce? Przyszłość ubezpieczeń...

BROKERZY I AGENCI | 2017

16 Maj

Wielkimi krokami zbliża się lato. Już wkrótce rozpoczną się ucieczki z biur. Letnie wakacje są doskonałą okazją dla pracowników aby wypocząć i naładować akumulatory przed jesienną szarugą. Tym samym polepszy się ich stan psychiczny, co przełoży się na większą wydajność w firmie. Odpowiedzialny pracodawca powinien upewnić się, że okres wakacyjny będzie dla jego pracowników bezpieczny.

BROKERZY I AGENCI | 2018

Wkrótce dostępne